УКР  FRA  ARA
Почесний консул Туніської Республіки в Україні

Культура

Туніс – це плавильний котел, у якому змішані різні цивілізації. Культурне життя країни завжди було різноманітним та багатим. Про це свідчать її престижні музеї та культурні установи а також різноманітні міжнародні фестивалі, які проходять тут протягом року. Держава докладає чимало зусиль для розвитку сфери культури. Закон про культурний спадок (Heritage Code) надає значні податкові пільги компаніям, які інвестують у відновлення та захист археологічних пам’яток (наприклад, Карфагенський Собор); законодавчі акти дозволяють вільний імпорт книг та паперу з метою їх використання для культурних потреб. Також від митного збору звільняється ввезення музичних інструментів.

Установи

Держава задіяла цілу стратегію для того щоб створити установи, які б слугували наріжними каменями у різноманітних сферах культурного життя. Серед них – Національний Центр Танцю Бордж Ель Баккуш, Будинок барона д’Ерлангера перетворений на Центр Арабської та Середземноморської Музики, а також музей Хуссейнітів (відображає період Беїв) у Палаці Ксар Саїда.

Інші проекти, такі як Музей Сучасного Мистецтва, що знаходиться у Палаці Ель Абделлія, та Національний Культурний Центр Тунісу, перебувають на завершальній стадії будівництва. Крім того, Міжнародний Культурний Центр Хаммамету було відремонтовано та перетворено на Будинок Середземномор’я, що зосереджений здебільшого на театральному мистецтві. Після того як установа Бейт аль Хікма була перетворена у Академію Наук, Мистецтв та Літератури культурне та інтелектуальне життя країни стане ще більш насиченим. Двері академії відчинені для видатних вчених, які бажають проводити дослідження у різноматітних напрямах. Також вона служить місцем зустрічі для дискусій та обміну досвідом між дослідниками, вченими та митцями.

Фестивалі

У Тунісі проходять численні міжнародні фестивалі кіно, мистецтва та історії, включаючи Літні фестивалі у Карфагені, Дугга та Хаммаметі, на які приїжджають визначні діячі культури міжнародного рівня, Міжнародний фестиваль класичної музики Ель Джем (El Jem), Фестиваль Андалуської музики Тестур, Фестиваль Пустелі Сахара у місті Дуз, Міжнародний Кінофестиваль у Карфагені, Фестиваль Міфологічних Фільмів у Джербі, та Фестиваль Театрального Мистецтва у Карфагені.


2007 Консульство Туніської Республіки в Україні