УКР  FRA  ARA
Почесний консул Туніської Республіки в Україні

Освіта в Тунісі

До 1958-го року освіта в Тунісі була доступною лише для привілейованої меншості (14% населення). Зараз освіті надається надзвичайно велике значення, на неї витрачається 6% ВНП. Базова освіта є обов’язковою для хлопчиків та дівчат у віці від 6-ти до 16-ти років з 1991-го року.

Туніс – мусульманська країна, але з світським урядом. Велике значення надається рівності хлопчиків на дівчат.

Особливо великий пріоритет – у вивченні мови. Змалку діти вчаться розмовляти туніською арабською мовою. Коли діти ідуть до школи у п’ятирічному віці, вони вивчають Класичну Арабську мову. З восьми років вони вивчають французьку, а – десяти років - англійську мови.

Структура Базової Освіти

Від 3-х до 6-ти років – дошкільна освіта
Цей етап освіти є відносно новим, необов’язковим та платним.

Від 6-ти до12-ти років – початкова школа (1–6-й класи)
Цей етап спрямований на надання початкової освіти, розвиток “засобів пізнання та основ письмового та усного мовлення, а також читання та арифметики. Також він має на меті розвиток розумових здібностей дітей” та допомогу у набутті навичок у природничих та гуманітарних науках, розвитку фізичних здібностей, моторики, а також формування почуття громадянської та соціальної відповідальності.

Від 12-ти до 14-ти років – підготовча школа (7–9-й класи)
Цей етап спрямований на розвиток у учнів комунікаційних навичок арабською мовою та двома іноземними мовами, а також закріплення знань початкової школи. Деякі учні можуть отримувати альтернативне навчання у центрах професійної освіти.

Від 14-ти до 18-ти років – середня освіта
Доступна лише для учнів, які закінчили 9 класів і отримали сертифікат про базову освіту. Перший рік навчання є загальним для всіх учнів, а наступні три роки відбувається спеціалізація.

Від 19-ти до 25-ти років - вища освіта
У Тунісі є “162 заклади вищої освіти, серед яких 22 Вищі Інститути Технічної Освіти (ISET), і 6 Вищих Інститутів Педагогічної Освіти (ISFM).” Свідома політика популяризації вищої освіти призвела до підвищення рівня грамотності і проклала шлях до освіти “що триває все життя”.

Список університетів

Університет Аз-Зітуна - Туніс
Габеський Університет – Габес
Туніський Університет – Туніс
Туніський Університет Ель Манар – Туніс
Карфагенський Університет – Карфаген
Манубський Університет - Мануба
Суський Університет - Сус
Монастірський Університет - Монастір
Гафський Університет – Гафса
Джендубський Університет – Джендуба
Кайруанський Університет - Кайруан
Сфакський Університет – Сфакс


2007 Консульство Туніської Республіки в Україні