УКР  FRA  ARA
Почесний консул Туніської Республіки в Україні

Міжнародні відносини

Превентивна дипломатія

Туніс послідовно дотримується збалансованої політики відкритості та стримування у міжнародних відносинах. Країна постійно намагалася сприяти всебічному та мирному врегулюванню арабо-ізраїльського конфлікту, спрямованому на забезпечення справедливого та довговічного миру у регіоні. У рамках цієї політики Туніс приймав участь у Мадридській конференції та повністю підтримав близькосхідний мирний процес, приймаючи активну участь у його багатосторонніх переговорах, та сприяючи реалізації Палестино-Ізраїльських угод. Країна виступає прибічником мирного врегулювання конфліктів у всьому світі, особливо в Африці.

Миротворча діяльність

Туніс приймав участь у різноманітних операціях з надання гуманітарної допомоги та миротворчих операціях у всьому світі, починаючи з 1960-х років. Нещодавно країна направила сотні миротворців у Камбоджу, Намібію, Руанду та Бурунді.

Середземномор’я

Туніс надає особливого значення економічній інтеграції та співробітництву з країнами регіону Магрибу та країнами, що розташовані навколо Середземного моря.  17-го липня 1995-го року Туніс став першою країною Південного Середземномор’я, яка підписала Угоду про Співпрацю з Європейським Союзом. 19-го липня 1995-го року одинадцять країн прийняли участь у регіональній зустрічі, яка відбулась у туніському місті Табарка, з метою створення передумов для Європейсько-Середземноморської Конференції у Барселоні (листопад 1995-го року). У старовинному туніському місті Карфаген з 21-го по 22-ге квітня 1995-го року відбувся Симпозіум на тему "Навчання толерантності у Середземномор’ї". Його учасники прийняли важливий документ під назвою "Карфагенська Хартія Толерантності у Середземномор’ї".
Туніс є прихильником міжнародних відносин, що базуються на співпраці та взаємодопомозі.

Відносини із США

Відносини між Тунісом та США беруть початок у вісімнадцятому сторіччі, коли Туніс підписав угоду про дружбу з молодою Американською Республікою. З часу здобуття Тунісом незалежності у 1956-му році, між обома країнами були напрацьовані тісні зв’язки співпраці. На сьогоднішній день дві нації підтримують близькі стосунки дружби та спільної діяльності.

Міжнародні організації

Туніс є членом різних міжнародних та регіональних організацій включаючи ООН, Лігу Арабських Країн, Союз Арабського Магрибу, Організацію Африканської Єдності та Організацію “Ісламська Конференція”. У всіх цих організаціях Туніс виступає за мирне врегулювання конфліктів, толерантність та ведення діалогу.


2007 Консульство Туніської Республіки в Україні